Všechny Vaše recepty na jednom místě

 

.mojeid.cz 

 

E-mail:  Heslo:    registrace

Home > eCookBook > Časté dotazy

eCookBook

 

Časté dotazy na kuchařku eCookBook

Mohu kuchařku používat zadarmo i bez předplacení aktualizace dat?

Ano, kuchařku eCookBook můžete plně využívat bezplatně i bez aktualizace dat. Pouze recepty si musíte do kuchařky zadat ručně.

Běží kuchařka ve Windows 64bit?

Jsou podporovány operační systémy Windows XP a novější - ve variantě 32bit i 64bit.

Problém připojení k databázi

Důvod, proč se nemůže kuchařka eCookBook připojit k databázi je problém s právy pro přístup k databázi (soubor data.dnk v cestě c:\ProgramData\eCookBook\Data\data.dnk).
Pomůže povolení oprávnění pro zápis

nastavení práva databáze

Problém s připojením k databázi 2 - VirtualStore (Windows Vista/7)

Standardním umístěním databáze dat kuchařky je v cestě c:\ProgramData\eCookBook\ (Windows 7).

V případech:
- program nemá povolení zapisování do složky, kde se databáze nachází,
- je povoleno spuštění v kompatabilním módu
- existuje databáze ve složce Users\JMÉNO_PŘIHLÁŠENÉHO_UŽIVATELE\AppData\Local\VirtualStore\ProgramData\eCookBook nebo Users\JMÉNO_PŘIHLÁŠENÉHO_UŽIVATELE\AppData\Roaming\VirtualStore\ProgramData\eCookBook

se zapne tzv. Virtualizace - jedná se o přesměrování do adresáře to je přesměrování v případě kuchařky: Users\JMÉNO_PŘIHLÁŠENÉHO_UŽIVATELE\AppData\Local\VirtualStore\ProgramData\eCookBook nebo Users\JMÉNO_PŘIHLÁŠENÉHO_UŽIVATELE\AppData\Roaming\VirtualStore\ProgramData\eCookBook.

Pokud je toto Váš případ, je postup následující:
Nejprve zjistěte, zda databáze ve virtuálním adresáři je aktuálnější než ve standardním umístění. Pokud ano, databázi data.dnk zkopírujte do standardního umístění. Adresář eCookBook smažte z virtuálního adresáře (VirtualStore).

Dále zajistěte, aby jste jako přihlášený uživatel měl veškerá oprávnění ke složkám c:\ProgramData\eCookBook a případně byl ve skupině Administrators.

Pokud zde není odpověď na Váš dotaz, prosím kontaktujte nás přes kontaktní formulář, nebo můžete využít diskusi uživatelů kuchařky eCookBook
eCookBook.cz   :   mojeZáruky.cz   :   mojeSpotřeba.cz   :   Podmínky použití   :   Partneři   :   Reklama   :   Kontakt
Eugen Letý © 2004 - 2019
Jsme na Facebooku RSS kanály
Na této stránce použité názvy produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.